Warsztaty fotograficzne – portret studyjny, przeznaczone są zarówno dla osób, które wcześniej nie fotografowały w studio a chciałyby zacząć, jak i dla osób, które swą wiedzę chciałyby rozszerzyć. Zajęcia mają charakter indywidualny, poziom i omawiane zagadnienia zostaną dopasowane do poziomu i potrzeb kursanta.

Prowadzący

Michał Magdziak

Gdzie

Wrocław

Uczestnicy

Indywidualne

Cena

1600zł

Zajęcia odbywają się z użyciem studyjnych lamp błyskowych, błysk wyzwalany jest przy użyciu wyzwalaczy radiowych.

Uczestnik kursu powinien mieć ze sobą aparat, do którego można będzie podpiąć wyzwalacz.

Do zdjęć pozować będzie Ania. Stylizacje, zakres pozowania określimy przed rozpoczęciem zajęć.

Zajęcia trwają 8 godzin, w tym przewidziana jest dłuższa przerwa obiadowa oraz krótkie przerwy pomiędzy omawianymi tematami.

Program warsztatów

Trochę teorii na początek...

... czyli co trzeba wiedzieć zanim zrobi się pierwsze zdjęcie. Wprowadzenie do pracy ze światłem błyskowym, zapoznanie ze sprzętem studyjnym - lampy, modyfikatory, wyzwalacze, statywy.

Pierwszy portret

Zajęcia praktyczne zaczniemy od sesji portretowej z użyciem jednej lampy błyskowej i blendy użytej jako źródła światła wypełniającego. Ustawienie lampy, dobór modyfikatorów uzależnimy od pomysłu na zdjęcie.

Warsztaty fotograficzne - portret studyjny

Portret - pomysł, modelka, przygotowanie do sesji

... czyli krótka rozmowa o tym, jakie zdjęcia zrobimy podczas warsztatów. Zapoznanie modelki, omówienie możliwych stylizacji i planu dalszej pracy.

Schematy oświetlenia dla dwóch lamp

Następny etap to sesja z użyciem dwóch lamp błyskowych, z której jedna będzie światłem głównym a druga wypełniającym. Schematy oświetleniowe, modyfikatory, podobnie jak wcześniej, uzależnimy od koncepcji sesji.

Pierwszy błysk

Krótkie zajęcia praktyczne, których celem jest oswojenie uczestników z lampami studyjnymi. Omówimy podstawowe rodzaje światła - główne, wypełniające, kontrujące, pokażemy różnice między światłem twardym i miękkim a na sam koniec zajmiemy się pokazaniem podstawowych schematów oświetleniowych.

Warsztaty fotograficzne - portret studyjny

Jak odciąć postać od tła...

czyli jak użyć światła kontrującego a także jak oświetlić tło, żeby wydobyć z niego postać. Do sesji użyjemy dwóch lamp i blendy.

Studio

Będziemy pracować w studio fotograficznym położonym we Wrocławiu, na ul. Tyrmanda 37. Jest to małe, typowo portretowe studio fotograficzne (wymiary: 3m szerokie, 6 m. długie, 2,5 m. wysokie). Na wyposażenie składają się 4 studyjne lampy błyskowe, liczne modyfikatory – octa, softboxy typu srip, beauty dish 40cm, beauty dish 70cm, czasze, różne tła fotograficzne.

Cena

Cena jednodniowych, trwających 8 godzin warsztatów wynosi 1600zł.

W cenę warsztatów wliczona jest praca modelki, stylizacje, koszt studia, pizza w trakcie przerwy obiadowej a także przekąski i napoje w trakcie trwania zajęć.

Kontakt

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszę o kontakt mailowy pod adresem

magdziak.m@wp.pl

lub proszę o wiadomość poprzez mój fan page na FB