to szeroko rozumiany portret. Portret świadomy, pozowany, kreatywny, czasem sensualny.

Lubię skrajności – z jednej strony prostotę, zdjęcia wręcz ascetyczne w czerni i bieli, z drugiej strony fotograficzne Bizancjum, zdjęcia kolorowe, stylizowane, z rozbudowanym makijażem, strojami, bogatymi fryzurami.

Styl? Nie mam stylu. Mam przyzwyczajenia, warsztat, estetykę. Cenię sobie dbałość o detale, spójność wizualną zdjęć tworzących pewien projekt. Lubię rozmycia, zdjęcia robione szeroko otwartą przesłoną. Mimo, że fotografuję sprzętem cyfrowym lubię klimat fotografii analogowej. W moich zdjęciach można doszukać się fascynacji dawnym malarstwem. Bardzo lubię zdjęcia w plenerze ale większość moich prac to zdjęcia studyjne.

O sobie -trochę faktów na początek

Michał Magdziak

Rocznik – 1975

Zamieszkanie – Wrocław

Wykształcenie – wyższe techniczne

Wykształcenie fotograficzne – samouk

Zawód wykonywany – informatyk

Fotograf – pasjonat

Daltonista, nie rozróżniam niektórych kolorów

Ewelina i Matylda - moje miłości, które kształtują moją fotografię

Ewelina Łośko

Matylda Magdziak

Ewelina i Matylda to moja rodzina. Ewelina współtworzyła większość prezentowanych prac – od koncepcji, przez przygotowanie modelek / modeli, po retusz fotografii. Jest też najbardziej surowym krytykiem moich fotograficznych poczynań 🙂 Zawodowo Ewelina jest wizażystką i stylistką fryzur.

Matylda to nasza córka, nasze oczko w głowie, która skutecznie zabiera nam większość czasu poświęcanego na nasze fotograficzne pasje 🙂

Sesja fotograficzna, jak pracuję, co jest dla mnie istotne

Zdjęcia, które ilustrują ten fragment prezentacji powstały podczas prac nad projektem prezentowanym szerzej tutaj.

Temat sesji

Projekt własny albo zlecenie. Najlepiej ciekawy, żeby chciało się nad nim pracować. Może być też po prostu, opłacalny 🙂

Czasem, zwłaszcza na plenerach fotograficznych, sesje powstają spontanicznie, bez pomysłu, wcześniejszych przygotowań. Takie sesje też są fajne i mają swój urok.

Lubię też testy fotograficzne.

Współtwórcy sesji

Na udaną sesję pracują wszyscy ludzie, którzy sesję współtworzą. Fotograf, modelka, fryzjer ale też ktoś, kto skoczy po pizzę albo w przerwach między zdjęciami będzie ogrzewał modelkę kocem. Ważne jest pracować z profesjonalistami w swych branżach ale jeszcze ważniejsze jest ,by Ci ludzie tworzyli dobrą atmosferę podczas zdjęć i mieli ochotę z fotografem pracować.

Kwestie techniczne

Aparat, dobór obiektywów – mam jeden aparat, trzy obiektywy, standardowo używam Sigmy 50mm.

Studio czy plener, wszystko zależy od tematu sesji. Jeżeli mam pracować ze światłem naturalnym, czasem i tak wspomagam się światłem błyskowym.

Studio – pracuję najczęściej w wynajętym pomieszczeniu 3m x 6m, 2,5m wysokie, do moich potrzeb zupełnie wystarczające.

Pracuję ze światłem błyskowym.

Retusz zdjęć

Przykładam dużą wagę do retuszu, staram się by retusz był dobrany adekwatnie do rodzaju zdjęć. Postprodukcja to najbardziej czasochłonny element sesji.

Wyniki sesji

Na gotowe zdjęcia trzeba u mnie dość długo poczekać, z reguły trwa to kilka miesięcy od daty sesji. Gotowe zdjęcia oddaję wszystkim współautorom zdjęć.

Backstage

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment