Prowadzący

Michał Magdziak

Gdzie

Wrocław

Uczestnicy

Indywidualne

Cena

1200zł

Portret studyjny - warsztaty fotograficzne

…przeznaczone są dla osób z podstawową wiedzą fotograficzną, które chcą rozpocząć pracę w studio, a nie bardzo wiedzą od czego zacząć. Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z podstawowym sprzętem studyjnym (lampy, modyfikatory, wyzwalacze itp.), poznanie typowych schematów i technik oświetleniowych a następnie użycie ich w samodzielnie wykonanych sesjach portretowych.

Zajęcia odbywają się z użyciem studyjnych lamp błyskowych, błysk wyzwalany jest przy użyciu wyzwalaczy radiowych.

Uczestnik kursu powinien mieć ze sobą aparat, do którego można będzie podpiąć wyzwalacz.

Warsztaty mają charakter indywidualny.

Portfolia modelek, z którymi współpracuję, można zobaczyć poniżej. Stylizacje, zakres pozowania określimy przed rozpoczęciem zajęć.

Zajęcia trwają 8 godzin, w tym przewidziana jest dłuższa przerwa obiadowa oraz krótkie przerwy pomiędzy omawianymi tematami.

Program warsztatów

Trochę teorii na początek...

... czyli co trzeba wiedzieć zanim zrobi się pierwsze zdjęcie. Wprowadzenie do pracy ze światłem błyskowym, zapoznanie ze sprzętem studyjnym - lampy, modyfikatory, wyzwalacze, statywy.

Pierwszy portret

Zajęcia praktyczne zaczniemy od sesji portretowej z użyciem jednej lampy błyskowej i blendy użytej jako źródła światła wypełniającego. Ustawienie lampy, dobór modyfikatorów uzależnimy od pomysłu na zdjęcie.

Portret - pomysł, modelka, przygotowanie do sesji

... czyli krótka rozmowa o tym, jakie zdjęcia zrobimy podczas warsztatów. Zapoznanie modelki, omówienie możliwych stylizacji i planu dalszej pracy.

Schematy oświetlenia dla dwóch lamp

Następny etap to sesja z użyciem dwóch lamp błyskowych, z której jedna będzie światłem głównym a druga wypełniającym. Schematy oświetleniowe, modyfikatory, podobnie jak wcześniej, uzależnimy od koncepcji sesji.

Pierwszy błysk

Krótkie zajęcia praktyczne, których celem jest oswojenie uczestników z lampami studyjnymi. Omówimy podstawowe rodzaje światła - główne, wypełniające, kontrujące, pokażemy różnice między światłem twardym i miękkim a na sam koniec zajmiemy się pokazaniem podstawowych schematów oświetleniowych.

Jak odciąć postać od tła...

czyli jak użyć światła kontrującego a także jak oświetlić tło, żeby wydobyć z niego postać. Do sesji użyjemy dwóch lamp i blendy.

Modelki

Ada, Ania i Asia to modelki, z którymi mam ogromną przyjemność współpracować 🙂 W trakcie warsztatów pozować będzie jedna z nich.

Studio

Będziemy pracować w studio fotograficznym położonym we Wrocławiu, na ul. Tyrmanda 37. Jest to małe, typowo portretowe studio fotograficzne (wymiary: 3m szerokie, 6 m. długie, 2,5 m. wysokie). Na wyposażenie składają się 4 studyjne lampy błyskowe, liczne modyfikatory – octa, softboxy typu srip, beauty dish 40cm, beauty dish 70cm, czasze, różne tła fotograficzne.

Cena

Cena jednodniowych, trwających 8 godzin warsztatów wynosi 1200zł.

W cenę warsztatów wliczona jest praca modelki, stylizacje, koszt studia, pizza w trakcie przerwy obiadowej a także przekąski i napoje w trakcie trwania zajęć.

Zdjęcia zrobione w trakcie trwania warsztatów

Kontakt

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszę o kontakt mailowy pod adresem

magdziak.m@wp.pl

lub proszę o wiadomość poprzez mój fan page na FB