Zapraszam do zapoznania się z wywiadem, jaki udzieliła Ewelina Łośko dla magazynu „Ślubne fryzury i makijaże”.

Proszę zdradzić naszym czytelniczkom, co powinien wiedzieć stylista fryzur o planowanym wizerunku przyszłej panny młodej, nim zaprezentuje jej swoją koncepcję ślubnej fryzury?

Fryzura ślubna powinna przede wszystkim współgrać z typem urody Panny Młodej, być dopasowana do kształtu jej twarzy oraz dopełniać całą ślubną stylizację. Bardzo istotny jest krój sukni (fason, rodzaj dekoltu itp.), rodzaj dodatków (biżuteria, bukiet) a także dobór ozdoby do włosów (welon, toczek, żywe kwiaty, grzebień itp.). Ważny jest również charakter całej ceremonii, gdyż inny rodzaj upięcia zaproponujemy romantycznej Pannie Młodej, a inny tej klasycznej.

Z jakim wyprzedzeniem należy wykonać próbną fryzurę i czy jest ona niezbędna?

Wykonanie próbnej fryzury jest istotne zarówno dla stylisty fryzur jak i dla samej Panny Młodej. Fryzjer powinien zapoznać się z oczekiwaniami klientki, a także z kondycją, długością oraz gęstością jej włosów. Dzięki temu dobierze odpowiednią fryzurę oraz doradzi odpowiednią pielęgnację włosów. Panna Młoda ma okazję przekonać się, czy wybrany przez nią stylista fryzur spełnia jej oczekiwania, czy dobrze czuje się w zaproponowanym przez niego uczesaniu oraz, co najważniejsze, ma możliwość przetestować trwałość fryzury.

Próbne spotkanie doradzam wykonać około miesiąc przed ceremonią zaślubin.

Jak często panny młode decydują się na fryzury ekstrawaganckie? Czy w pierwszym rzędzie kierują się wygodą i funkcjonalnością uczesania?

Panny Młode nie decydują się zbyt często na fryzury ekstrawaganckie. Zdarzają się oczywiście śluby np. w stylu pin-up lub w klimacie rockowym, ale należą one do rzadkości. Z reguły Panny Młode kierują się funkcjonalnością, wygodą oraz dopasowaniem fryzury do całości ślubnej stylizacji. Od kilku lat romantyczny look konkuruje z klasyką, dlatego Panny Młode wybierają najczęściej między luźnymi, dziewczęcymi upięciami a gładkimi, eleganckimi kokami.

Czy tuż przed ślubem klientki decydują się na istotne zmiany na głowie? Słyszałam, że coraz modniejsze staje się np. przedłużanie włosów.

Klientki rzadko dokonują radykalnych zmian w swoim wyglądzie tuż przed ślubem. Czasami pogłębienie lub odświeżenie koloru włosów to jedyne czynności jakim je poddają, wolą nie ryzykować i do innych zmian w wyglądzie podchodzą z dużym dystansem.
Część Pań decyduje się jednak na tymczasowe przedłużanie włosów, chcąc w ten sposób uzyskać fryzurę, na którą ich naturalna długość lub gęstość nie pozwala. Do wykonania dużych koków lub objętościowych fryzur stosuję również własnoręcznie wykonane wypełniacze (z syntetycznych włosów), które są lżejszą i bardziej plastyczną alternatywą znanych Nam „donut’ów”. Klientki chwalą sobie tą nieinwazyjną, szybką i łatwą metodę na idealną ślubną fryzurę bez obciążania włosów.

Po jakie dodatki (mam tu na myśli grzebienie, spinki, woalki, wianki, fascynatory) panny młode sięgają najchętniej?

Ozdoby do włosów, po które najczęściej sięgają Panny Młode, wykonane są z żywych kwiatów. Są to pojedyncze kwiaty, kompozycje wykonane na grzebieniach, wianki lub opaski. Spora część klientek wybiera również fascynatory oraz woalki. Panie coraz częściej odchodzą od tradycyjnego welonu na rzecz oryginalnej i niepowtarzalnej ozdoby do włosów.

Jakie produkty kosmetyczne, które w znakomity sposób dodają uroku ślubnej fryzurze, należą do Pani ulubionych?

Niezależnie od tego czy będę prostować czy kręcić włosy klientce, zawsze stosuję produkt do wygładzenia ich struktury. Jest to niezawodny sposób, aby już na początku stylizacji fryzury pozbyć się odstających włosków oraz ograniczyć efekt puszenia się. Kolejnym kosmetykiem, po którego bardzo często sięgam jest lekki nabłyszczacz. Rozpylam delikatną mgiełkę na skończoną i utrwaloną lakierem fryzurę. W ten sposób dodaję włosom naturalnego blasku i elegancji.

Co Pani zdaniem zasługuje na szczególną uwagę w trendach fryzjerskich w nowym sezonie ślubnym 2016?

Jako zwolenniczka naturalnego i romantycznego look’u cieszę się, że warkocze i boho fale są ciągle w modzie. Nonszalanckie upięcia oraz niedbałe fryzury to nie jedyny trend, który króluje w tym sezonie. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne fryzury z nutą retro, wielki powrót grzywki oraz bardzo niskie upięcia na wysokości karku. Myślę, że taka różnorodność trendów daje spore możliwości kreowania ciekawych fryzur ślubnych w tym sezonie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment